0545 930 73 08

Pasta Cila

Pasta Cila

Pasta cila işlemi, araçlarınızın çok daha yeni ve pak görünmesini sağlıyor. Ayrıca araba cilası ile aracın boyasının ömrünü uzatmak mümkündür.

 

Otomobil pasta cila işlemi ile aracınızın çiziklerini gözle görülmeyen hale getirerek daha yeni ve temiz görünmesini sağlayabilirsiniz. Güvenilir oto pasta cila işlemi için Gümüş Oto Boya uzmanlarına güvenebilirsiniz.

 

Pasta cila nedir?

Aracın performansı ve aracın uzun ömürlü olması araç sahipleri için çok önemlidir. Ancak birçok araç sahibi için aracın görünümü çok önemlidir. Araç görünümü de kaporta ve boya ile yakından ilişkilidir. Boya ise zamanla çizikler, lekeler şeklinde sorunlarla ilk günkü parlaklığını kaybediyor. Peki, araçların boyası nasıl iyi korunur?

Aracınızın boyasını korumak için bu durumlarda dikkatli olabilirsiniz. Örneğin sıcak yaz günleri aracınızı doğrudan güneş altında bırakmayın. 

Dolu, yağmur ve kar gibi doğal afetlere karşı hava durumunu takip edin ve böyle durumlarda aracınızı kapalı bir yere park edin. Bunlardan farklı olarak aracın boyasını korumak üzere yapılacak bakımlar ile aracınızın görünümünü canlı ve yeni hale getirmek mümkün. Bu amaçla aracınızın muayene zamanlarında uzmanlığına güvenebileceğiniz noktalarda pasta cila yaptırabilirsiniz.

Pasta cila işlemlerinde aslında pasta ayrı ve cila ayrı bir işlemdir. Bu iki işlem, birbirini tamamlıyor. Pasta işlemi ile boya üzerinde bir inceltme yani zımparalama yapılmaktadır. Bu inceltme veya zımparalama ile boya üzerindeki ince çizikler giderilir. Özellikle sürüş esnasında yoldan sıçrayan taşların neden olduğu çiziklerde çok etkilidir. Öncelikle boyanın üstüne cila yapılır. Cila da daha parlak bir görünüm ve kaynaştırma sağlamaktadır. Cila, hem parlaklık sağlamak hem de koruma sağlamak üzere uygulanır.
 

Öne Çıkarılanlar

Jant Boyama

Aracı gösteren “janttır”. Hatta bazı araba sevdalıları için ise jant adeta, bir hobidir. Zevk

Pasta Cila

Pasta cila işlemi, araçlarınızın çok daha yeni ve pak görünmesini sağlıyor. Ayrıca araba cila

Boya Koruma

Boya koruma işleminin öncelikli amacı aracınızın rengini ve parlaklığını korumak ve zaman içinde oluşabil

Yorumlar